Týden pro klima – výstava Život v bavlně a Květinový swap

Datum akce: 11. září 2022 – 17. září 2022

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si vás pozvat na akce probíhající v rámci Týdne pro klima v Ekocentru Zahrada.

12.9. – 18.9., 9:00 – 18:00, výstava ŽIVOT V BAVLNĚ v rámci TÝDNE PRO KLIMA, kaktusový skleník
Nahlédněte do života pěstitelů bavlny a společně s námi se zamyslete nad možnostmi udržitelnější produkce. Bez plýtvání vodou, bez genetické modifikace bavlníků, s minimem pesticidů, bez dětské práce, s lepšími výkupními cenami a šetrnějším přístupem k životnímu prostředí. Výstava probíhá ve spolupráci s NaZemi  a Fairtrade ČS. Výstava proběhne v kaktusovém skleníku Ekocentra Zahrada. Vstup na výstavu v rámci vstupného do Ekocentra Zahrada.

Více o Týdnu pro klima: https://tydenproklima.cz/program-2022

Úterý 13.9., 14:00 – 18:00, KVĚTINOVÝ SWAP v rámci TÝDNE PRO KLIMA, Ekocentrum Zahrada
Chcete obměnit, nebo rozšířit počet rostlinných druhů na svém okenním parapetě, balkóně či zahrádce? Máte doma přebytečnou pokojovku a je vám líto ji vyhodit? Nabídněte ji dál. Máte přebytek semínek? Podělte se o ně s ostatními. Přetéká vaše knihovnička knihami či časopisy o pěstování, zahradničení či poznávání rostlin a bylinek? Přijďte, přineste, vyměňte jakoukoli knihu, rostlinu nebo semínka, která vám padnou do oka. S rostlinou, semínky či knihou za účelem výměny či darování máte vstup po tento den do Ekocentra zdarma.

Těšíme se na vás!