Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.ddm-mb.cz/www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

U příležitosti světových dnů divadla chystáme pro diváky hned několik představení - Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Věděli jste, že v březnu se slaví Světový den divadla pro děti a mládež (20. 3.) a Světový den divadla (27. 3.) pro diváky bez rozdílu věku? Mezi těmito dvěma významnými dny vzniká v podstatě takový sváteční divadelní týden. A právě u této příležitosti jsme připravili pro naše diváky všech věkových kategorií mimořádnou nabídku představení.

Ve čtvrtek 23. března uvede soubor Jitřenka dvě dopolední představení inscenace Dvě balady z Kytice.  Jak název napovídá, jedná se o dvě věhlasné balady K. J. Erbena, ovšem v osobitém zpracování Jiřího Suchého, který dokázal do původně tragických námětů zasít špetku humoru a vytvořit tak díla komediálnějšího rázu. V rámci našeho černodivadelního představení, se můžete těšit na balady „Svatební košile“ a „Vodník”.

Páteční dopoledne 24. března bude patřit souboru Kašpárek, který v předpremiéře pro diváky z mateřských a základních škol uvede inscenaci Povídám, povídám pohádku od Jiřího Davídka. Jedná se o pohádku plnou písniček, krásných loutek a černodivadelních kouzel.

A jako poslední uvedeme v pátek v podvečer inscenaci Kabaret. Nejúspěšnější inscenace našeho repertoáru měla premiéru již v roce 2002 a od té doby ji v lehkých obměnách mělo možnost zhlédnout více než 5 500 diváků. Kabaret je komponovaným hudebním pořadem, který plně využívá kouzel černého divadla a který pobaví i dojme  diváky všech věkových kategorií. I tentokrát se budete moci těšit na nové hudební číslo. Výjimečnost tohoto představení spočívá i v tom, že Vám bude hrát nový loutkářský soubor Večernice. Večernici tvoří již dospělí herci, kteří k divadlu a loutkařině přičichli v našich souborech v době svých dětských let a stále je to k tomuto kumštu táhne. Představení 24. března bude jejich prvním představením na domácí scéně po více než 10 letech.

Budeme rádi, když světové divadelní sny oslavíte s námi.
Více informací naleznete v našem programu.