Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Mladá Boleslav, Husova 201

Aktuality

Pozvánka na naše akce v březnu

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce:

17.3.2023 – Jarní květinový swap od 13:00 do 17:00 hodin – máte doma přebytečné rostliny na rozdání nebo na výměnu? Sklidili jste na podzim velké množství semínek a chcete se o ně podělit? Množíte si rostliny a nemáte je komu darovat? Právě vám (a i dalším zájemcům o pěstování rostlin) nabízíme již tradiční zahradní výměnnou akci – Květinový swap, která funguje na principu přinesu – odnesu:). Vstup na swap zdarma.

18.3.2023 – Odpoledne s dravci od 14:00 do 16:00 hodin – zveme vás na komentovanou prohlídku do EC Zahrada o dravých ptácích. Budeme si povídat o sovách a dravých ptácích, které zde chováme. Probereme, co je ohrožuje a jak se vypořádali s životem v blízkosti lidí. Dozvíme se, jak jsou vybaveni na lov a které smysly je činí jedinečnými. Povídání o dravcích je součástí vstupného do Zahrady.

22.3.2023 – promítání dokumentu Jedinečný Český ráj, od 18:00 hodin, Vzdělávací centrum Na Karmeli (místnost A014) – promítání celovečerního filmu RNDr. Zdeňka Mrkáčka. Dokument je výsledkem jeho téměř celoživotního studia přírody tohoto regionu. Dokument umožní nahlédnout do krás živé a neživé přírody a představí od různých druhů živočichů až po polodrahokamy a sopky Českého ráje. Vstup zdarma. Ve spolupráci s Nadačním fondem Škoda Auto. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zHIaJXChf3k

Místa si můžete rezervovat zde: https://ddm-mb.cz/events/jedinecny-cesky-raj/

31.3.2023 – Jeden svět – environmentální scéna v EC Zahrada – podvečerní promítání na téma Cena bezpečí, bližší informace najdete také na webu https://www.jedensvet.cz/

17:30 Sloní matka / Jez Lewis / Velká Británie / 2022 / 55 min.

Lek Chailert je Thajka, která zachraňuje slony před zneužíváním turistickým průmyslem a lokální sloní mafií. S příchodem pandemie covidu-19 navíc najde způsob, jak protivníky obrátit na svoji stranu.

19:00 Farmář a hipster / Kurt Langbein / Rakousko / 2022 / 97 min.

Setkání dvou odlišných světů, městského a venkovského, v kulisách dechberoucí přírody rakouských Alp je výjimečným příkladem dialogu mezi těmi, kteří o sobě nevědí téměř nic, přestože žijí nedaleko od sebe.

Po skončení filmu bude následovat beseda s majitelem biofarmy Vojtěchem Veselým, kterou bude moderovat pan Jonatán Hudec.

Informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Těšíme se na vaši návštěvu a děkujeme za vaši přízeň!

Přesunout se na začátek