Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Mladá Boleslav, Husova 201

Aktuality

Pozvánka na naše akce v září a říjnu

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše akce v září a říjnu:

do 30. září, kaktusový skleník EC Zahrada – Intimní život rostlin
Víte, jak to dělá kosatec? Jak můžou rostliny „chytit“ pohlavní chorobu? Nebo dokonce jak vyrobit semeno bez tatínka? Přijďte do kaktusového skleníku v Ekocentru Zahrada a poznejte fascinující stránku intimního života rostlin. Výstava přibližuje zajímavý a obecně málo známý svět rostlin. Výstava je přístupná v otevírací době Zahrady, vstupné na výstavu je v rámci vstupného do areálu.

Středa 30. září, od 17:00, klubovna EC Zahrada – festival JEDEN SVĚT – ŽAL ŽEN + debata
Hrdinky filmu pociťují vážné obavy o budoucnost lidstva a planety. Pořádají aktivistické akce v rámci české odnože hnutí Extinction Rebellion upozorňující na dopady globální environmentální krize. Režie: Andrea Culková, Česká republika, 2020 | 92 min. Vstupné 90,- Kč

Host: Klára Ulmannová – www.terapiemezistromy.cz

Čtvrtek 1. října, od 17:00, klubovna EC Zahrada – festival JEDEN SVĚT – SVÉBYTNÁ PŮDA + debata
Komunita žijící v subarktické Kanadě na vlastní kůži denně zažívá, jak těžké může být obstarat nejzákladnější zemědělské produkty. Přes veškerou náročnost a projevující se environmentální změny si však chtějí uchovat svou svobodu a styl života. Režie: David Curtis, Kanada, 2019 | 91 min., v anglickém znění s titulky. Vstupné 90,- Kč

Host: Karolína Pumprová – spoluzakladatelka městské hydroponické farmy HerbaFabrica

Více na https://www.jedensvet.cz/2020/mlada-boleslav-program

Sobota 3. října, od 13 hodin, areál EC Zahrada – Želví detektivka
Milí detektivové, víte, že želvy patří k nejstarším druhům živočichů? Jejich životním prostorem je voda i souš, jsou malé i obří, býložravé stejně jako masožravé. Naše želvičky bývají občas neposedné, a pro křupavý salátek dokáží „trhat rekordy“. O jakých rekordech je řeč? Přijďte k nám do Zahrady – čeká na vás detektivní pátrání, zajímavosti ze světa želv, rukodělná dílnička a kontaktní stanoviště s živými želvami. Rodiče s dětmi procházejí Zahradou, na stanovištích plní zadané úkoly (hádanky, doplňovačky apod.) a doplňují si list detektiva. Průběžný start od 13.00 do 15.30 hodin, akce končí v 16.30.
Rodinné vstupné: 150 Kč (1–2 dospělí, 2-3 děti), jednotlivé vstupné: 50 Kč.

3. – 10. října 2020, Práce (bez) budoucnosti – EC Zahrada
Šestý ročník celorepublikové akce Výstava na stromech je zaměřený na budoucnost práce – na změnu pracovních podmínek, které s sebou v blízké budoucnosti přinese automatizace a robotizace. Jednotlivé panely budou věnované tomu, jak moderní technologie proměňuje či promění různá pracovní odvětví a jaká pozitiva a negativa s sebou tato změna může přinést. V Mladé Boleslavi uvidíte výstavu nainstalovanou v kaktusovém skleníku EC Zahrada. Výstava na stromech se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Výstava probíhá ve spolupráci s NaZemi, při předchozím přihlášení na tel. 326 329 113 mají třídní kolektivy na výstavu vstup zdarma.

4. října, 10:00 hod., klubovna EC Zahrada – Vyrobte si vlastní barefoot sandály, workshop
Přijďte si vlastnoručně vyrobit barefoot sandály pro zdravou a pohodlnou chůzi. Lektorka Aneta Šrajerová je certifikovanou lektorkou hathajógy, gravidjógy a dětské jógy. V barefoot sandálech se dostáváme do kontaktu nejen se zemí, ale především sami se sebou. Pojďme si je vyrobit!

Cena: 300 Kč. Přihlášky a platby přijímáme do 21. září 2020. Kapacita 10 účastníků. Hlaste se předem v kavárně EC Zahrada na tel. 326 329 113, při přihlašování je potřeba nahlásit: barvu plotny (podrážky) – černá / hnědá, barvu provázku – červená / modrá / hnědá / černá.

10. října, 13:00 – 18:00 hod., EC Zahrada – Den pro naše zvířata – ZRUŠENO
Zajímá vás život zvířat v Ekocentru? Přijďte podpořit naše zvířata, poznat je zblízka a popovídat si o nich s jejich chovateli. Dozvíte se, jaké akce připravujeme, co vše máme v Ekocentru a minizoo v plánu vybudovat, slavnostně otevřeme novou voliéru pro dravce. V pravidelných cyklech budou k vidění ukázky krmení a práce se zvířaty (přílety poštolky na rukavici, krmení želv a hadů, hřebelcování poníka…) V dílničce si děti mohou vyrobit drobnou upomínku.

23. října, 14:00 – 17:30 hod., EC Zahrada – Podzimní květinový swap – ZRUŠENO
Máte doma přebytečnou pokojovku a je vám líto ji vyhodit? Chcete ji vyměnit za jinou nebo si vybrat z nabídky dalších rostlin? Máte přebytek semínek? Přijďte, přineste, vyměňte nebo si jen odneste jakoukoliv rostlinu nebo semínka.

29. října, 8:00 – 15:00 hod., EC Zahrada – Podzimky v Zahradě – Den chovatelem – ZRUŠENO
Jak se koupají činčily, hřebelcuje se poník nebo jak se krmí hadi? To vše mají na starost chovatelé. Chceš si to taky vyzkoušet? Přijď strávit den do Ekocentra. Užiješ si spoustu legrace, poznáš nové kamarády a dozvíš se spoustu nových věcí o zvířatech. S sebou si vezmi bačkory, pohodlné oblečení na ven, pevnou obuv a láhev na pití. Přihlášky v kavárně Ekocentra do 21. 10., poplatek 250 Kč.

30. října, 8:00 – 15:00 hod., EC Zahrada – Podzimky v Zahradě – Hrajeme si s přírodou – ZRUŠENO
Víš, co jsou to pobytová znamení? V přírodě se dá objevit mnoho zajímavých i překvapivých živočichů, venku se dá hrát mnoho her. Přijď strávit den k nám do Ekocentra Zahrada, bádat, objevovat a hrát si. Užiješ si spoustu legrace a dozvíš se spoustu nových věcí. S sebou si vezmi bačkory, pohodlné oblečení na ven, pevnou obuv a láhev na pití. Přihlášky do 21. 10. v kavárně Ekocentra, poplatek 250 Kč.

Poslední volná místa v zájmových útvarech pro školní rok 2020/2021:
Úterý: Pětilístek IV., lichý týden – pro děti 3-5 let v doprovodu rodiče, poznávání zvířat, rozvoj psychomotorických schopností.

Pátek: Lesní svišti – pro děti 7 – 15 let, přírodovědně – tábornický kroužek je určen pro děti s ukončenou 1. třídou se zájmem o táborničení a pobyt v přírodě.

Sobota 1x za měsíc: Lovci zážitků – pro děti 8 – 14 let, děti se naučí pravidlům a chování při geocachingu, práci s mapou, orientaci v terénu a dalším dovednostem potřebným k hledání pokladů.

Bližší informace k zú a registrace: https://ddm-mb.cz/krouzky-2/krouzky/

O všech uvedených akcích a volných místech v ZÚ vás budeme rádi informovat na emailu zahrada@ddm-mb.cz. Bližší informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Přesunout se na začátek