Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Mladá Boleslav, Husova 201

Aktuality

Pozvánka na akce v dubnu a květnu

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce:

14.4. – 31.5. Hurá do přírody
Druhý ročník projektu pro ty, co rádi navštěvují krásné lokality na Mladoboleslavsku. Oslavte s námi dny Země v přírodě! Na https://dnyzeme.cz/hura-do-prirody/ si stáhněte hrací kartu a pusťte se do objevování.

Čtvrtek 28.4., 17:30 – 19:00, EC Zahrada, přednáška Nevítaní hosté v naší přírodě
Bochnatka, střevlička, mýval, nutrie… Co mají společného? Všichni patří mezi invazní druhy živočichů, často negativně ovlivňujících přírodní prostředí. Zatlačují a někdy i likvidují původní druhy, mohou významně škodit i v lesnictví či zemědělství. Přijďte se o nich dozvědět víc na přednášku známého boleslavského entomologa a arachnologa RNDr. Antonína Kůrky. Přednáška je zdarma díky podpoře statutárního města MB.

Pátek 29.4., 15:00 – 16:30, Radouč – Živá Radouč pod lupou – terénní exkurze spojená s pozorováním místní fauny
Pojďte s námi prozkoumat přírodní rezervaci Radouč hodně zblízka. Na terénní exkurzi vedené entomologem a arachnologem RNDr. Antonínem Kůrkou si budou moci zájemci vyzkoušet odlovit různé druhy hmyzu a společně je prozkoumat a zase vypustit zpět do přírody. Budeme používat entomologické pomůcky – lupy, pinzety a smýkačky. Akce je vhodná pro nadšené děti i dospělé. Díky grantové podpoře města MB je vstup na akci zdarma. Přihlášky předem: martina.kotlabova@ddm-mb.cz. Sraz účastníků v 15:00 u dětského hřiště na Radouči. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta na jiný termín.

Sobota 30.4., od 13:30, poslední start v 16:00, areál EC Zahrada – Detektivka v Zahradě
Při našem novém pátrání objevíme, který živočich je v naší přírodě původním druhem a kdo se k nám přistěhoval. Budeme pátrat, odkud k nám tito návštěvníci přicestovali a jak se jim u nás daří. Zjistíme, zda je vhodné tato individua přikrmovat. Na závěr vás čeká dílnička a kontakt se zvířátkem. Rodiče s dětmi procházejí Zahradou a na jednotlivých stanovištích plní samoobslužně zadané úkoly. Akce končí v 17:00. Účast na detektivce v rámci vstupného do Zahrady.

14.5., 10:00 – 16:00, Pavilon DDM za Májem – workshop Živá Zahrada
I zahrady ve městě mohou překypovat životem. Jak do zahrady přilákat včely, motýly, zpěvné ptactvo nebo třeba další členy hmyzí říše? Ve spolupráci s Nadačním fondem Škoda Auto jsme pro vás připravili workshop, kde si můžete vyrobit škvorníky, ptačí budky, krmítka nebo hmyzí hotýlky, díky kterým můžete do své zahrady nalákat nové užitečné společníky. Bližší informace k akci: alena.prochazkova@ddm-mb.cz

Přesunout se na začátek