Den Země pro základní školu v Bělé pod Bezdězem

Ve čtvrtek 4. května 2023 spolupořádalo Ekocentrum Zahrada při DDM „Na Výstavišti, město Bělá pod Bezdězem, Městská kulturní zařízení Bělá a společnost EKO-KOM, a.s. akci zaměřenou na podporu biodiverzity a třídění odpadů pro děti ze Základní školy Bělá pod Bezdězem.

V lesoparku Dolec bylo připraveno šest stanovišť, kde si mohly děti vyrobit vlastní hmyzí domek – škvorník, dozvěděly se zajímavosti o netopýrech obývajících naše lesy a půdy, vyzkoušely si třídění odpadů formou her, stavěly model zahrady tak, aby přilákaly užitečné živočichy nebo si „ulovily“ hmyz, který pak blíže zkoumaly. V zatmaveném prostoru mohly pozorovat pod UV lampou připravené obrázky drobných bezobratlých, které pak v pracovních listech identifikovaly a přiřazovaly jim správná jména a charakteristiky.

Velké poděkování patří vybraným žákům sedmých tříd, kteří na stanovištích pomáhali pedagogům Ekocentra a pracovníkům ostatních organizací. Akce se zúčastnilo více než 150 dětí z prvního stupně základní školy.