Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Mladá Boleslav, Husova 201

Aktuality

Princezna Jarmilka už zase skáče

Konec minulého týdne se na Pavilonu nesl v divadelním duchu. Loutkářský soubor Jitřenka ve čtvrtek dopoledne uvedl pro diváky z mateřských a základních škol v předpremiéře pohádku Skákavá princezna a v pátek odpoledne pak proběhla i slavnostní premiéra pro veřejnost. Nebyla to však úplně první premiéra této inscenace, nýbrž premiéra obnovená a pohádka se tak vrátila na prkna našeho jeviště po 8 letech.

Zejména u předpremiérových představení s herci poměrně dost cloumala nervozita. To se projevilo i v několika výpadcích textu nebo drobných přežbleptech. Princ například slíbil zakleté skákající princezně, že „bude skákat jako dřív“. Vždy si ale dokázali herci poradit a vybruslit z prekérních situacích tak, že divák skoro nic nepoznal, a kolegové herci, kteří nejprve v zákulisí trnuli hrůzou, se nakonec řešením situace náramně pobavili.

Již po několikáté se také potvrdilo, že nejlepší diváci jsou děti z mateřských školek. Jejich bezprostřední reakce dodávají hercům elán a jistotu a jejich následné komentáře pohádky jsou k nezaplacení. Po skončení pohádky se například paní učitelka dětí ptala, proč vlastně ten zlý kouzelník princeznu začaroval. „Protože si ho nechtěla vzít za ženu,“ zněla jasná odpověď.

S herci jsme si tedy užili báječné dva dny a už se nemůžeme dočkat, až se Skákavou princeznou vyrazíme na divadelní zájezd a pobavíme s ní nejen boleslavské diváky.

Přesunout se na začátek