Repertoár

Kdo se bojí, musí do lesa

Premiéra:
26. 5. 2017
Scénář: Hana a Jaroslav Vidlařovi
Námět: František Nepil
Režie: Jaroslav Vidlař
Hudba: Jiří Pazour
Realizace loutek: Josef Pikner, Miroslava Šindelářová

O tom, že strach má velké oči, vypráví František Nepil v pohádce O Strašpytýlkovi. V dramatickém zpracování této pohádky pro náš loutkářský soubor jsme se snažili zachovat autorův styl laskavého vyprávění i jeho bohatou fantazii.

Za propůjčení autorských práv děkujeme paní Zdeňce Nepilové a PhDr. Heleně Mevaldové.

Vhodné pro děti od 4 let.

Ohlasy diváků:

“Ráda bych Vám poděkovala za děti z MŠ Pampeliška. Moc se nám dnešní představení líbilo! Povídali jsme si, děti byly nadšené a na téma: “Co se ti líbilo nejvíce?” jsem se dověděla: královna Noc, šaty královny, strašidla, hudba, sovy, oči sov (jak se jim zavíraly), že i Tomášovy oči se hýbaly … a další a další postřehy dětí mne přesvědčily, že se jim líbilo celé divadlo. Vážím si, jako pedagog, toho, že je příležitost probouzet v dětech fantazii, výtvarné cítění a rozvíjet kulturu dětské duše na umělecké úrovni. Patří Vám a celému kolektivu velké poděkování! Přeji další úspěšná představení a uspokojení z divadelní činnosti!”

Jitka Veselá