Pozvánka na naše akce v září

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce:

Čtvrtek 1.9., od 9:00 do 18:00, KROUŽKOBRANÍ aneb Den otevřených dveří
S novým školním rokem vám rádi představíme, co zajímavého i nového máme pro vás a vaše děti připraveno na našich pracovištích v Mladé Boleslavi. Pro dnešní den vám otevíráme dveře ve Vile, v Ekocentru Zahrada, i na Pavilonu, a to od 9:00 hodin do 18:00 hodin. Vstup do Ekocentra je tento den zdarma. V tento den také bude spuštěn rezervační systém pro přihlašování do našich kroužků! Přehled kroužků naleznete zde: http://ddm-mb.cz/krouzky-2/krouzky/

Víkend 10.-11.9., od 10:00, JÓGA FEST, areál Na Karmeli a Ekocentrum Zahrada
Srdečně Vás zveme na první ročník JÓGA FEST v Mladé Boleslavi! Během festivalu si budete moci vyzkoušet různé lekce jógy. Festival se zaměří na aktivní životní styl, ale i meditaci a wellbeing. Nebudou chybět ani kreativní workshopy a jóga pro nejmenší. Ekocentrum Zahrada není organizátorem akce, ale spolupracující organizací. V Ekocentru se můžete těšit na ukázkové hodiny jógy pro děti, tvoření a živá zvířata k pohlazení.

Rezervace na lekce v rámci Jóga Fest: https://jogafest.reenio.cz/cs/

Neděle 11.9., 14:00 – 18:00, RODINNÉ SPORTOVNÍ HRY, park Štěpánka
Srdečně vás ve spolupráci a s podporou Zdravého města Mladá Boleslav zveme na tradiční rodinné sportovní hry, tentokráte i s netradičními sportovními aktivitami, které se konají v parku Štěpánka u plaveckého bazénu. Začínáme ve 14:00 hodin a moc se na setkání s vámi a vašimi rodinkami těšíme!

12.9. – 18.9., 9:00 – 18:00, výstava ŽIVOT V BAVLNĚ v rámci TÝDNE PRO KLIMA, kaktusový skleník
Nahlédněte do života pěstitelů bavlny a společně s námi se zamyslete nad možnostmi udržitelnější produkce. Bez plýtvání vodou, bez genetické modifikace bavlníků, s minimem pesticidů, bez dětské práce, s lepšími výkupními cenami a šetrnějším přístupem k životnímu prostředí. Výstava probíhá ve spolupráci s NaZemi  a Fairtrade ČS. Výstava proběhne v kaktusovém skleníku Ekocentra Zahrada. Vstup na výstavu v rámci vstupného do Ekocentra Zahrada.

Více o Týdnu pro klima: https://tydenproklima.cz/program-2022

Úterý 13.9., 14:00 – 18:00, KVĚTINOVÝ SWAP v rámci TÝDNE PRO KLIMA, Ekocentrum Zahrada
Chcete obměnit, nebo rozšířit počet rostlinných druhů na svém okenním parapetě, balkóně či zahrádce? Máte doma přebytečnou pokojovku a je vám líto ji vyhodit? Nabídněte ji dál. Máte přebytek semínek? Podělte se o ně s ostatními. Přetéká vaše knihovnička knihami či časopisy o pěstování, zahradničení či poznávání rostlin a bylinek? Přijďte, přineste, vyměňte jakoukoli knihu, rostlinu nebo semínka, která vám padnou do oka. S rostlinou, semínky či knihou za účelem výměny či darování máte vstup po tento den do Ekocentra zdarma.

Sobota 24.9., 14:00 – 17:00, SOBOTNÍ PLAZÍ ODPOLEDNE, Ekocentrum Zahrada
přijďte si zblízka prohlédnout naše plazy, dozvědět se více o jejich chovu či specifickém způsobu života. Uvidíte mimo jiné kajmany, budete si moci pohladit hady, zjistíte, jaký jídelníček mají naši ještěři a ještěrky, dozvíte se více o našich želvách… Od 14:00 do 15:00 hodin a od 16:00 do 17:00 hodin budou probíhat ukázky a budou vám k dispozici naši chovatelé. Vstup na akci v rámci vstupného do Ekocentra Zahrada.

Sobota 24.9., 14:00 – 17:00, PODZIMNÍ KVĚTINOVÝ SWAP, Ekocentrum Zahrada