Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Mladá Boleslav, Husova 201

Aktuality

Pozvánka na naše akce v září a říjnu

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce, které organizujeme, či na organizaci spolupracujeme:

přihlašování na kroužky DDM
Přihlašování probíhá přes rezervační systém, ve kterém je nutno mít vytvořený uživatelský účet. Vzhledem k aktuální situaci je umožněno přihlašování pouze na 1. pololetí. Vzhledem k velkému zájmu o naše kroužky, zejména chovatelské, je již výběr omezen, v některých kroužcích jsou však stále volná místa. Kroužky v DDM zahajují činnost v týdnu od 13. září.

Nabídku kroužků naleznete zde: https://rezervaceddm.cz/

Do klubu Šneček v Ekocentru Zahrada se nelze registrovat předem, je to otevřený klub pro maminky s dětmi od dvou let, vždy do naplnění kapacity v konkrétním čase. Scházet se budeme každou neprázdninovou středu od 8:30 a od 10:00 hodin, zahajujeme 15. září.

Neděle 12. září, 14:00 – 18:00, park Štěpánka – Rodinné sportovní hry
Společně se Zdravým městem Mladá Boleslav vás srdečně zveme k účasti na našem pravidelném nedělním rodinném sportovním odpoledni, které se letos koná na louce před plaveckým stadionem. I tentokrát pro vás máme připraveny jednak klasické pohybové hry i novinky v oblasti společného trávení volného času. Součástí tohoto odpoledne je i RODINNÝ PĚTIBOJ + SENIORSKÁ SOUTĚŽ o hodnotné ceny. Účast na hrách je zdarma.

Čtvrtek 23. září, 16:00 – 19:30, EC Zahrada – Co může děti naučit zahrada?
Přírodní hřiště a herní zahrady v přírodním stylu jsou v mateřských školách a školních družinách stále populárnější. V čem jsou jiné, co mohou dětem dát, a jaká jsou jejich úskalí, vysvětlí Honza Cindr, ekopedagog a projektant a realizátor přírodních herních zahrad. Přednáška bude zakončena pěší exkurzí na 2-3 přírodní hřiště v MB, doporučujeme vhodnou obuv a oděv.  Akce je vhodná pro učitelky MŠ a 1. stupně ZŠ, vychovatelky ŠD i pro rodiče dětí do 8 let. Děti s sebou. Vstupné 100 Kč.

Počet míst omezen, rezervace mailem na martina.kotlabova@ddm-mb.cz .

24.-25. září, 16:00 – 9:00, EC Zahrada – Noc v Zahradě
Holky a kluci, přijďte přespat do Zahrady. Společně si uvaříme večeři, zahrajeme si hry a užijeme si noc mezi zvířátky. S sebou spacák, karimatku, přezůvky a dobrou náladu. Akce je vhodná pro všechny chlapce i dívky od 8 do 15 let.

Cena je 200 Kč, v ceně je strava, pitný režim a program.

Přihlášky a platby nejpozději do 20. 9. 2021 v kavárně EC Zahrada, případně na alena.prochazkova@ddm-mb.cz .

25. – 26. září, 10:00 – 18:00, Pluhárna – Maker Faire
Série hojně navštěvovaných festivalů maker faires se bude opět konat také v Mladé Boleslavi. Přijďte se pobavit, načerpat inspiraci či si pohrát na setkání makerů, inovátorů a kreativců. Naše Ekocentrum bude při tom, představíme tentokrát téma: Kompostujeme, pečujeme o půdu i užitečný hmyz.

Pátek 1. října, 14:00 – 18:00, EC Zahrada – Podzimní květinový swap
Již tradiční zahradní akce s výměnou nepotřebných  nebo přebytečných rostlin a semínek. Máte nějaké rostliny na rozdání nebo jste sklidili velké množství semínek a máte chuť je někomu darovat? Sháníte zdarma zajímavou rostlinu do bytu? Množíte rostliny a nemáte je komu nabídnout? Pak je tato akce určena právě pro vás. Vstup zdarma.

2. – 9. října, Život v bavlně – park Na Výstavišti
Sedmý ročník celorepublikové akce Výstava na stromech je zaměřený na pěstování bavlny. Nahlédněte do života pěstitelů bavlny a společně s námi se zamyslete nad možnostmi udržitelnější produkce. Bez plýtvání vodou, bez genetické modifikace bavlníků, s minimem pesticidů, bez dětské práce, s lepšími výkupními cenami a šetrnějším přístupem k životnímu prostředí. Výstava probíhá ve spolupráci s NaZemi  a Fairtrade ČS. V Mladé Boleslavi uvidíte výstavu nainstalovanou na stromech v parku Na Výstavišti. Výstava na stromech se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Výstava se koná na volném prostranství, je zdarma.

Sobota 2. října, EC Zahrada – Půdní detektivka
Milí detektivové, představujete si někdy, jaké by to bylo zmenšit se na velikost mravence? Co vše by bylo možné zažít v trávě? Nebo v kompostu? Pojďme spolu zapátrat, co se děje v půdě. Na závěr vás čeká dílnička, mikroskopická badatelna a zvířátko k pomazlení :-). Rodiče s dětmi procházejí Zahradou a na jednotlivých stanovištích plní samoobslužně zadané úkoly (hádanky, doplňovačky, hmatovky apod.) a doplňují si list detektiva.

Průběžný start od 13:00 do 15:30 hodin, akce končí v 16:30.
Rodinné vstupné: 150 Kč (1–2 dospělí, 2-3 děti), Jednotlivé vstupné: 50 Kč.

Čtvrtek 7. října, EC Zahrada – přednáška Přežití v přírodě s Jaroslavem Pavlíčkem
Pracovníci EC Zahrada si Vás dovolují pozvat na přednášku Přežití v přírodě, pořádanou ve spolupráci s předním českým polárníkem, cestovatelem a spisovatelem Jaroslavem Pavlíčkem.  Jaroslav Pavlíček zdolal Mount Everest, dvakrát přešel Aljašku a jednou Grónsko. Zaměřuje se na praktické aspekty přežití člověka v divočině a harmonické soužití člověka s přírodou.

Přednáška začíná v 16:00, a její součástí bude i ukázka vybavení trosečníků. Vstupné je 50 Kč. Těšíme se na Vás v EC Zahrada!

18.-22. října, EC Zahrada – Supermarket Svět
Unikátní interaktivní výstava pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla určená zejména pro studenty středních škol a vyšších ročníků základních škol zve ke zkoumání věcí a globálních souvislostí jejich výroby, vlastních otázek i postojů. Výstava bude k vidění v areálu EC Zahrada.

27. a 29. října, EC Zahrada – Podzimky v Zahradě
Přijď strávit podzimní prázdniny do Zahrady. Připravili jsme pestrý program plný her a kontaktu s domácími i exotickými zvířaty.
S sebou přezůvky a vhodné oblečení.
Kapacita je omezena. Přihlášky a platby předem, nejpozději do 22. 10. 2021.
Cena: 300 Kč/den (v ceně je svačina, oběd, pitný režim a výtvarný materiál)

O všech uvedených akcích vás budeme rádi informovat na emailu zahrada@ddm-mb.cz, Bližší informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Těšíme se na vaši návštěvu a děkujeme za vaši přízeň!

Přesunout se na začátek