Pozvánka na akce v listopadu a prosinci

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce:

Sobota 6. listopadu, 9:00 – 11:00, cyklostezka Hejtmánka – Bezděčín

Budeme společně sázet 50 keřů mezi zasazené stromy. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, občerstvení zajištěno. Doprovodný program Ekocentra Zahrada: Strom jako dům pro zvířata, poznávání hnízd ptáků, ptačí budky – kdy, kam a pro koho? Ukázky budek pro různé ptactvo. Poznáváme stromy jinak: hmatovka listů. Domino se zvířátky, malování. Přijďte přiložit ruce k dílu, těšíme se na vás!

Čtvrtek 18. listopadu, 18:00 – 19:30, Tvoření ovocné zahrady v souladu s přírodou, on-line

Přijměte pozvání na další přednášku propagátorky a realizátorky přírodních zahrad. Petra Vodenková se tentokrát zaměří na principy tvoření přírodní plodící zahrady a vysvětlí, jak podpořit půdní živáčky formou mulčování, využitím mykorhizy či hospodařením s vodou. Bude se věnovat skladbě plodících dřevin podle světelných podmínek zahrady a přirozené ochraně rostlin před škůdci. Přednáška bude doplněná vlastními  fotografiemi. Účast na přednášce zdarma, hrazeno z grantového programu města Mladá Boleslav. Rezervace mailem martina.kotlabova@ddm-mb.cz.

Pro účast na přednášce není nutno nic instalovat do počítače, je pouze nutné připojení na internet.Přednáška proběhne formou webináře v prostředí MS Teams. Přihlašovat se můžete prostřednictvím online registračního formuláře.

Sobota 20. listopadu, 16:00 – 18:00, Noční detektivka, EC Zahrada

Milý detektive, víš, jak loví sova nebo jak se netopýr pohybuje ve tmě? Proč nenarazí do překážky? Přijď to k nám do Zahrady zjistit. Dozvíš se, kdo je největší spáč živočišné říše a kdo je zase aktivní i v noci. Navíc si něco malého vyrobíš a také pohladíš nějaké zvířátko od nás z Ekocentra. V rámci detektivky bude možné si poslechnout také zdarma povídání Pepy Rutterleho na téma „Proč mohou lidem vadit sovy?“

Začínáme v 16:00, poslední možný start v 17:30 hodin. Vstupné 50 Kč/ osoba a 150 Kč zvýhodněné rodinné vstupné (1 – 2 dospělí + 2 – 3 děti).

Sobota 27. listopadu, 14:00 – 16:30, Adventní věnec a svícen z přírodního materiálu, EC Zahrada – POZOR! JIŽ OBSAZENO

Adventní čas, čas čekání na nejkrásnější svátky v roce je tu. Pojďte si s námi vytvořit adventní věnec nebo svícen z přírodního materiálu. Na věnce Vám poskytneme slaměný korpus, chvojí, drátek, přírodní přízdoby. Doneste si, prosím, svíčky s miskou na zapíchnutí a barevně sladěnou stuhu. Vhodné pro dospělé a děti od 10 let. Cena za jeden věnec je 200 Kč. Na svícny poskytneme terakotový květináč, florex, drátek, chvojí a přírodní přízdoby. Doneste si, prosím, tenkou dlouhou svíčku a barevně sladěnou stuhu. Vhodné pro děti od 6 let. Cena za jeden svícen je 150 Kč.

Pro vaši inspiraci bude součástí dílničky ukázka a workshop zero waste adventních věnců pod vedením Alžběty Kotlabové. Tato akce je podpořena grantem Statutárního města Mladá Boleslav, vstup je tedy zdarma. Vše bude probíhat souběžně. Počet míst omezen, přihlášky prosíme předem, nejpozději do 22. 11. 2021. Kontakt: martina.kotlabova@ddm-mb.cz, 724 985 156, 326 329 113

PRO ÚČAST NA DÍLNĚ A WORKSHOPU POŽADUJEME PROKÁZÁNÍ SE OČKOVÁNÍM, PLATNÝM TESTEM ČI PLATNÝM POTVRZENÍM O PRODĚLÁNÍ COVID – 19. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

10. – 11. prosince, 17:00 – 9:00, Noc v Zahradě, Ekocentrum Zahrada

Přijď zažít noc u nás v Zahradě. Seznámíš se s novými kamarády, zahraješ si spoustu her, něco malého si vyrobíš a společně si projdeme noční stezku zahradou. Cena 300 Kč (v ceně zahrnuta strava, pitný režim a výtvarný materiál) Přihlášky a platby přijímáme v kavárně Ekocentra do 6. 12. 2021. S sebou si vezměte věci na spaní (polštářek, spacák, karimatku, pyžamo), sportovní oblečení, přezůvky, láhev na pití a dobrou náladu. Budu se na tebe těšit!

Kontakt: 725 848 503, e-mail: alena.prochazkova@ddm-mb.cz

Milí návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit, že od 20. prosince bude naše kavárna a celý areál pro veřejnost uzavřen. Od 3. ledna pro vás minizoo a Ekocentrum opět otevíráme, bohužel však již bez kavárny, jejíž provoz jsme nuceni definitivně ukončit.

Připravujeme:

6. 1. 2021, 17:00 – 19:00, Vernisáž fotografické výstavy Petry Koudelkové „Jak to cítím“

7. 1. – 8. 2. 2021, Výstava „Jak to cítím“, fotografická tvorba Petry Koudelkové

Zveme vás na zahájení výstavy archivních fotografií Petry Koudelkové. Petra již nedokáže zmáčknout spoušť fotoaparátu v důsledku závažné nemoci Epidermolysis bullosa, známé jako nemoc motýlích křídel. Fotografie jsou výběrem z její dřívější tvorby a vystavujeme je u příležitosti jejích 30. narozenin. Petra je žena činorodá, přátelská, která ocení spíš bolestivý dotek, než odvrácené tváře. Přijďte se s Petrou potkat a prohlédnout si, jak vidí a cítí svět žena s křehkou kůží a duší rebela. Informace: Bc. Marianna Křepelková, tel.: 326 329 113, mobil: 724 985 153, e-mail: marianna.krepelkova@ddm-mb.cz

Bližší informace sledujte na webu www.mb-eko.cz/zahrada, informace o všech akcích DDM sledujte na webu http://ddm-mb.cz/.

Těšíme se na vaši návštěvu a děkujeme za vaši přízeň!