Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti"

Mladá Boleslav, Husova 201

Aktuality

Pozvánka na akce v lednu a únoru

Vážení přátelé Ekocentra Zahrada, milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše nejbližší akce:

Čtvrtek 6. ledna, 17:00, kaktusový skleník EC Zahrada, vernisáž výstavy fotografií Petry Koudelkové „Jak to cítím“

Pátek 7. ledna – 7. února, 9:00 – 17:00, výstava fotografií „Jak to cítím“
Zveme vás na vernisáž / výstavu archivních fotografií Petry Koudelkové. Petra již nedokáže zmáčknout spoušť fotoaparátu v důsledku závažné nemoci Epidermolysis bullosa, známé jako nemoc motýlích křídel. Fotografie jsou výběrem z její dřívější tvorby a vystavujeme je u příležitosti jejích 30. narozenin. Petra je žena činorodá, přátelská, která ocení spíš bolestivý dotek, než odvrácené tváře. Přijďte si prohlédnout, jak vidí a cítí svět žena s křehkou kůží a duší rebela. Vstupné na výstavu v rámci vstupu do Rajské zahrady – minizoo: 30,- Kč děti od 6 let, studenti, senioři nad 65 let, 50,- Kč dospělí. Výstava je přístupná v otevírací době minizoo Zahrada.

Sobota 15. ledna, 15:00, poslední start 16:45, EC Zahrada, Spící detektivka
Milí detektivové, přijďte k nám do Zahrady zjistit, kdo celou zimu prospí, kdo se občas vzbudí a kdo je naopak vzhůru celou zimu. Vstupné 50 Kč za jednotlivce a 150 Kč zvýhodněné rodinné vstupné (max. 2 dospělí + 3 děti).

Neděle 23. ledna, 14:00 – 18:00, Zachraňte Dr. Watsona
Sherlock Holmes, věhlasný soukromý detektiv, odjel se svým bratrem Mycroftem na rodinnou sešlost a jeho věrný přítel Dr. Watson využívá volných chvil k sepisování posledních případů, které s Holmesem vyřešili. Když tu na dveře s číslem 221B zaklepe noblesní muž, který přišel požádat o pomoc s vyřešením strašlivého zločinu, který se stal v jeho vile… Terénní šifrovací hra pro týmy o nejvýše pěti členech v zákoutích Mladé Boleslavi s detektivním příběhem z dob viktoriánské Anglie. Vybrat si můžete buď snazší variantu pro rodiny s dětmi ve věku od 6 do 12 let, nebo těžší pro týmy složené převážně z dětí starších 13 let a dospělých. Start je u Vily DDM (Husova 201, Mladá Boleslav).

Pro účast je nutno se přihlásit předem, a to na konkrétní čas, kdy budete chtít zahájit své pátrání na místě činu. Přihlašování bude zahájeno 3. ledna prostřednictvím online rezervačního systému. Více informací: http://ddm-mb.cz/events/zachrante-dr-watsona/

Čtvrtek 10. února, 14:00 – 17:00, EC Zahrada, Chovatelská soutěž
Soutěž pro všechny chovatele ve věku od 8 do 15 let, kde nám mladí chovatelé předvedou své praktické a teoretické znalosti a dovednosti v oboru přírodních věd. Soutěží se ve dvou kategoriích 8 – 11 let a 12 – 15 let. Přihlášení nejpozději do 7. 2. 2022 do 15h na kamil.kreisinger@ddm-mb.cz, nebo na recepci EC Zahrada. Účastnický poplatek pro veřejnost 60 Kč, pro členy našich ZÚ je 40 Kč.

Středa 21. února, 8:00 – 15:30, Jarničky v Zahradě, Tvoření v Zahradě
Jarní prázdniny začínají, pojďte si vyrobit zvířátkovou hračku, pobýt mezi zvířaty v minizoo a zahrát si hry.

Úterý 22. února, 8:00 – 15:30, Jarničky v Zahradě, Syčivé jarničky
Ahoj děti, přijďte k nám do Zahrady strávit prázdninový den a užít si tvoření, hry a pobyt mezi zvířátky. Náš den v Zahradě bude zaměřený na hady a ještěrky. Povíme si informace o chovu ještěrů, ukážeme si krmení hadů a připravíme krmení pro agamy.

Středa 23. února, 8:00 – 15:30, Jarničky v Zahradě, Jaro na farmě
Jaro na farmě je období zasvěcené mláďátkům, rašení rostlinek a také úklidu. Pojďte s námi probudit jaro a užít si zvířátka na živo.

Čtvrtek 24. února, 8:00 – 15:30, Jarničky v Zahradě, Probudíme džungli
Probudíme spolu džungli? Nebo je to tak, že džungle nikdy nespí? Kdo tam vlastně žije? A máme v Zahradě nějaké zvířecí zástupce z tohoto pestrého biotopu? Vydejte se s námi do zahradní džungle a poznejte její tajemství…

Cena: 300,- Kč/den/dítě, v ceně zahrnuty dvě svačiny, oběd, pitný režim a výtvarný materiál. S sebou přezůvky a oblečení vhodné na pobyt v klubovně i venku mezi zvířaty.

Na jarničky se můžete přihlásit na recepci EC Zahrada, 326 329 113, e-mailem na zahrada@ddm-mb.cz. Kapacita omezena.

Dovolujeme si vás upozornit, že jako školské zařízení jsme povinni řídit se platným nařízením vlády a krajské hygienické stanice. Aktuální informace vztahující se k jednotlivým akcím vám vždy rádi poskytneme.

Přesunout se na začátek