Podzimní spižírna – zážitkový program pro děti z MŠ a ZŠ

První říjnový týden probíhá v Ekocentru Zahrada v dopoledních hodinách zážitkový program pro kolektivy z mateřských škol a prvních a druhých tříd základních škol.

Polní myška Chrupka děti seznamuje se změnami v přírodě, za které může období zvané PODZIM.

Všude to krásně voní, krajina se barví, mnoho plodů dozrává a zvířátka se připravují na zimu. Děti si mohou vyzkoušet, zda dokáží nasbírat jedlé houby, nebo jim v košíku uvízne i nějaká jedovatá, kolik znají druhů ovoce a zeleniny, budou tvořit po vzoru Giouseppe Archimbolda. Chrupka je seznámí se svými zvířecími kamarády, ale i s těmi, před nimiž se musí mít na pozoru. Společně určí, která zvířátka v zimě spí, a která můžeme ve volné přírodě potkat i v zimě.

V závěru myška Chrupka pozve děti ke své sestřenici, městské myšce Zubce. Děti tak mohou porovnat, která myška má pestřejší nebo zdravější jídelníček a ochutnají některé druhy zeleniny a ovoce. Na závěr si řekneme, jak bychom mohli zvířátkům v zimě pomoci, aby byla na jaře plná sil.