Myslivecký den v Národním zemědělském muzeu v Praze

V sobotu 21. října si Českomoravská myslivecká jednota připomínala své 100. výročí založení pořádáním Mysliveckého dne v Národním zemědělském muzeu (NZM) v Praze, kde je mj. i velmi zajímavá expozice o myslivosti, rybářství či lesnictví. Na takové akci jsme s kroužky myslivosti nemohli chybět, a tak jsme vyrazili do Prahy. Hned před budovou NZM nás vítali dravci a sovy se svými sokolníky, na nádvoří pak lovečtí psi, mistři ve vábení zvěře či myslivecké fanfáry. Vábení jsme si náležitě užili, své dovednosti ve vábení jelena siky předvedl také náš Mikuláš Maděra, který se také snažil vábit prase divoké společně s bráškou Bertíkem a Kačenkou Královou. Rozhodně jsme se mezi ostatními dětmi neztratili a celý den se všemi mysliveckými aktivitami si náležitě užili.