V sobotu 16. května se v myslivecké chatě Okrouhlík u Benátek nad Jizerou konalo oblastní a okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej. Deštivé počasí dětem chuť předvést se co nejlépe nevzalo, a tak se na padesát dětí ze tří věkových kategorií z různých mysliveckých kroužků či jenom milovníků přírody vydalo do lesa na soutěžní stezku nebo se pustilo do odpovědí ve znalostním testu. V průběhu dne si děti mohly zastřílet ze vzduchovky, vzít si na ruku sovu a prohlédnout si dravce, a také se projet na poníku. Musím říct, že děti si z toho deštivého počasí opravdu nic nedělaly, všude panovala úžasná atmosféra a dobrá nálada. A jak se dařilo našim myslivečkům? Úžasně! V nejmladší kategorii zvítězila Maruška Purkrtová. V kategorii A, tedy 3. až 5. třída, se na 3. místě umístila Eliška Trnková a hned za ní Albert Maděra. V kategorii nejstarších zvítězila Marie Marečková a postoupila za finanční podpory Okresního mysliveckého spolku Mladá Boleslav do národního finále ZST, které se koná v druhé polovině července. Druhé místo v této kategorii získal Mikuláš Maděra.
Všem dětem z mysliveckých kroužků Liščat a Lišek, které se této soutěže zúčastnily, moc děkuji za výbornou reprezentaci Domu dětí a mládeže a nejenom těm, co se umístily na prvních třech místech, velmi gratuluji!
Eliška Pýchová