Mladá Boleslav, Husova 201

V úterý 16. 11. proběhla slavnostní vernisáž výstavy prací nadějných členů Fotokroužku a kroužku Základy grafického designu, kteří nám prostřednictvím svých fotografií a grafických děl nabízejí možnost nahlédnout na svět jejich očima. Mezi vystavovanými pracemi najdete fotografie zachycující netradičním způsobem zákoutí našeho města, dále abstraktní práce, které vás rozhodně donutí k pozastavení a hlubšímu zamyšlení, a také třeba jedno dílo, které již získalo mezinárodní ocenění. Pokud se tedy rozhodnete výstavu navštívit, máte se rozhodně na co těšit.

Naši mladí tvůrci již několikrát své práce vystavovali. Pro mnohé je to ale poprvé, co je jejich dílo vystaveno přímo v galerii, a to v mladoboleslavské Galerii Pod Věží. Mnohokrát děkujeme Kultuře města Mladá Boleslav, která umožnila výstavu v těchto prostorách uskutečnit. Poděkování patří také Elišce Pýchové, vedoucí obou vystavujících kroužků, která strávila s přípravou výstavy nemalé množství času a která především umožňuje svým svěřencům umělecky růst a prožívat jejich chvilky slávy, jež je jistě navnadí do další tvorby. Někteří malí fotografové dokonce ani v den své vernisáže neodložili fotoaparáty a i v prostorách galerie hledali zajímavé náměty a pohledy pro své nové fotografie. Koho vystavovaná díla zaujala nebo teprve zaujmou, může mít jistotu, že se jistě v budoucnu dočká další výstavy prací členů našich kroužků.

A do kdy můžete na výstavu zavítat? Výstava bude dostupná v Galerii Pod Věží až do 19. prosince v běžné otvírací době (Út-Čt: 13.00-17.00; Pá-Ne: 10.00-17.00).

Více informací o výstavě najdete na: http://ddm-mb.cz/events/foto-graficky-svet-2021-11-17/