Mladá Boleslav, Husova 201

Další čestné uznání si vysloužili naši loutkáři na středočeské loutkářské přehlídce, která probíhala minulý víkend.

Na festival v pražských Kobylisích jezdíme s našimi soubory pravidelně. Letošní zájezd byl však výjimečný v tom, že jsme vyrazili se zcela novým souborem, jež nese název Večernice. Ansámbl je to sice nový, ale jeho členové mají loutkářských zkušeností dostatek. Večernici totiž tvoří ti, kteří k divadlu a loutkařině přičichli v našich souborech Kašpárek a Jitřenka v době svých dětských let a které to k tomuto kumštu táhne i v dospělosti.

Na festivalu jsme se představili s inscenací Kabaret, která je zároveň nejstarší inscenací repertoáru našich souborů. O tom, že herci odvedli na jevišti skvělou práci, svědčilo i hodnocení poroty, která se nechala slyšet, že bychom se s touto inscenací nemuseli bát vystoupit i v některém z pražských černých divadel.

Pokud se chcete i vy nechat okouzlit naším černým luminiscenčním divadlem, tak máte jedinečnou příležitost již příští pátek 24. března, kdy od 17:30 hraje soubor Večernice na domácí scéně právě Kabaret. Inscenace je určena pro diváky všech věkových kategorií a věřte, že se při jednotlivých hudebních číslech jednak pobavíte a možná vám naskočí i husí kůže nebo ukápne slzička dojetí.

Těšíme se na Vás.

Vaši loutkáři.