Na Výstavišti, Mladá Boleslav, Husova 201

Datum / čas
Date(s) - 22/03/2021 - 09/05/2021
Celý den

Kategorie ne Kategorie


Zapojte se s námi do jarního pozorování příletů některých našich tažných ptáků! Jaro už máme tady a s ním i probouzející se přírodu, kterou v této době můžeme pozorovat častěji a více než jsme byli dříve zvyklí. Nabídnutou aktivitou Ptačí návraty se můžete smysluplně zabavit, rozšířit své znalosti o další ptáčky, které třeba ještě neznáte, přiblížit se více přírodě, jíž jsme také součástí, lépe ji chápat, poznávat a respektovat.

Součástí aktivity je pracovní list, který je dostupný na našich webových stránkách. Vzhledem k tomu, že každý druh ptáčka má jinou dobu návratu, je naše pozorování dlouhodobější a končí až 9.května, kdy už bychom měli mít všechny vybrané druhy u nás v ČR. Pozorovat můžete kdekoliv, stačí jenom zapsat datum a místo pozorování. Prvním zadáním ale je přiřadit k fotografiím ptáčků jejich názvy, nápověda je uvedená v pracovním listě dole.

I když třeba neuvidíte všechny vybrané druhy, pošlete mi, prosím, ofocený nebo oskenovaný pracovní list na můj email. Výsledky vašeho pozorování budou dále využity v České společnosti ornitologické.

Přeji mnoho krásných zážitků v přírodě a těším se na výsledky vašeho pozorování!

Informace: eliska.pychova@ddm-mb.cz nebo na tel.  724 985 148.

Pracovní list ke stažení: