Na Výstavišti, Mladá Boleslav, Husova 201
Anketa

Z jakých zdrojů získáváte nejčastěji informace o aktivitách DDM?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Zasílání informací
Slunečník
2013-02_small-large
Mediální partneři DDM

Boleslavský deník

Město Mladá boleslav

První boleslavská s.r.o.

Radio Signál

bezdez-small Hrad Bezděz
Hrad byl postaven ve druhé polovině 13. století z popudu českého krále Přemysla Otakara II., byl určen jako správní centrum rozsáhlého královského panství a k jeho ochraně, jakož i k ochraně významné obchodní cesty vedoucí do Mělníka okolo Bezdězu dále do Žitavy. Výstavba hradu proběhla mezi léty 1265-1278 a na její realizaci se podílela významná královská huť ovlivněna stavebním uměním, které do Čech přivezli mniši řádu cisterciáků z Burgundska a severního Německa. Stavba byla provedena s nesmírnou precizností, vzniklo zde velice působivé dílo ve stylu rané gotiky, dokonale reprezentující osobu svého zakladatele Přemysla Otakara II. Do české historie se zapsal i jako místo, kde byl uvězněn pozdější král Václav II. i se svou matkou Kunhutou. Oba sem byli přivezeni v lednu 1279 v době vpádu Braniborů do Čech a jimi zde byli střeženi. Kunhutě se v dubnu podařilo z hradu odjet do Prahy, Václav II. byl odvezen do Žitavy, kde v zajetí strávil další 4 roky.
Více na: www.hrad-bezdez.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Máchovo jezero
Máchovo jezero, též zvané Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník, je největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v České republice. Je to třetí největší český rybník, který leží jinde než v Jihočeském kraji. Rozkládá se v nadmořské výšce 266 m, má rozlohu 284 ha a dosahuje hloubky 12 m. V letních měsících je oblíbeným cílem díky dobrým podmínkám pro koupání, pestrá je i sezónní nabídka nejrůznějších kulturních akcí, které se konají v jeho bezprostředním okolí.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Hrad Houska
Renesančně přestavěný raně gotický hrad Houska leží ve východní části Kokořínských lesů, 47 km severně od Prahy, v katastrálním území Houska obce Blatce. Nechal jej vystavět Přemysl Otakar II. jako významný královský hrad, ale záhy přešel do šlechtického majetku, v němž zůstal až do roku 1924. Houska dodnes patří k nejlépe dochovaným hradům Přemysla Otakara II. a je chráněn jako kulturní památka České republiky. Hrad je běžně otevřen od dubna do října. Z oken jeho komnat je při dobré viditelnosti výhled na šestinu Čech. V letní sezóně hrad Houska pravidelně ožívá kulturními akcemi – jarmarky, šermíři, tance, řemesla, zpěváci a hudebníci a další.
Více na: www.hradhouska.cz