Na Výstavišti, Mladá Boleslav, Husova 201
Anketa

Jaký prostor v Ml.Boleslavi považujete pro pořádání akcí DDM za nejvhodnější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Zasílání informací


Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely.

Slunečník
2013-02_small-large

Minulý listopadový víkend se sešlo deset loutkářských souborů v Olomouci, kde se konal 24. ročník festivalu Čechova Olomouc. Amatérští loutkáři přijeli z různých koutů Čech a Moravy, aby předvedli to nejlepší ze svého repertoáru, pobavili diváky a dokázali, že stojí za to udržovat loutkářské tradice. Pozvání k účinkování na tomto tradičním festivalu přijal i náš loutkářský soubor Jitřenka, který patří mezi pravidelné účastníky festivalu již od roku 2003. Zájezd do Olomouce je pro členy souboru vždy svátkem, i když zahrnuje náročné stěhování divadelní výpravy i trochu nervozity před vystoupením.

To vše se však ve vlídné atmosféře, kterou dovedou vykouzlit pořadatelé vždy rychle vstřebá a potlesk diváků pohladí rozjitřenou hercovu duši. Bylo tomu tak i letos.
Na pohádku Karla Jangla „Krakonoš“ přišly nejen děti, ale Velký sál Slovanského domu v Olomouci zaplnili převážně loutkáři, kteří odměnili herecké výkony „jitřenek“ silným a dlouhým potleskem.

Při vší skromnosti přiznáváme, že nás potěšila slova uznání a vysoké hodnocení kvality představení právě od loutkářů. To nebývá mezi kolegy běžné. Lepší vstup do své dvacáté divadelní sezony
si mladí loutkáři nemohli ani vymyslet.

Mgr. Hana Vidlařová