Date(s) - 09/09/2020

Víte, jak to dělá kosatec?
Co je sklápěčka značky Salvia?

Jak můžou rostliny „chytit“ pohlavní chorobu?
Nebo dokonce jak vyrobit semeno bez tatínka?

Ne?

Tak přijďte do kaktusového skleníku v Ekocentru Zahrada a poznejte fascinující stránku intimního života rostlin, kde se dozvíte odpovědi nejenom na tyto otázky!
Výstava přibližuje zajímavý a obecně málo známý svět rostlin: jakým problémům jsou vystaveny při pohlavním rozmnožování a jak si s nimi poradily.
Dozvíte se, jak rostliny své opylovače lákají, co jim umožňuje tvořit kvalitní potomstvo, ale i jaké „pohlavní choroby“ se u nich vyskytují a jak ovlivňují jejich život.

Výstava vznikla ve spolupráci s doc. RNDr. Lubomírem Hroudou, CSc., a jeho kolegy RNDr. Zdeňkem Janovským, Ph.D., Bc. Jakubem Štencem, RNDr. Janem Ponertem, Ph.D., a Mgr. Ludmilou Němcovou pro Botanickou zahradu Praha, která jí financovala a od které ji máme zapůjčenou. Výstavu graficky zpracoval Ivan Novák.

Výstava bude nainstalována v kaktusovém skleníku EC Zahrada a bude přístupná v otevírací době Zahrady.
Vstupné na výstavu bude v rámci vstupného do areálu Zahrady.

Informace: Mgr. Martina Kotlabová, tel.: 724 985 156,
e-mail: martina.kotlabova@ddm-mb.cz